zaterdag 27 augustus 1740
Over deze dag
27 augustus 1740 viel op de laatste zaterdag van de maand. Deze dag was de 240e dag van het schrikkeljaar 1740.
Weeknummer
27 augustus 1740 is de 6e dag van week 34, die liep van 22 tot en met 28 augustus 1740.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1740.
Geboren op 27 augustus
Op deze datum zijn (o.a.) Lyndon B. Johnson (1908) en Carlos Moyà (1976) geboren.
Gebeurtenissen op 27 augustus 1740
Op deze datum:
- 1883 - Uitbarsting van de Krakatau, met een tsunami tot gevolg.
- 1896 - Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 45 minuten.
- 1959 - Openingsceremonie van de derde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Chicago.
- 1962 - Lancering van Mariner 2, het eerste ruimtetuig dat langs Venus zal vliegen.
- 1973 - De eerste geslaagde Belgische harttransplantatie, onder leiding van professor Primo, vindt plaats in het Brusselse Brugmannziekenhuis.
- 1978 - Gerrie Knetemann wordt op de Nürburgring wereldkampioen wielrennen.
- 1982 - Tijdens een vergadering in Kuala Lumpur besluiten afgevaardigden van de internationale vrouwenhockeyfederatie (IFWHA) dat hun bond definitief opgaat in de overkoepelende wereldhockeybond, de Fédération Internationale de Hockey (FIH).
- 1983 - In het Wagener-stadion in Amstelveen wint de Nederlandse mannenhockeyploeg voor het eerst in de geschiedenis de Europese titel.
- 2005 - Wereldrecord polonaisedansen gevestigd te Halen.
- 2006 - Een lijnvliegtuig stort neer in Kentucky. Het betreft een Bombardier Canadair CRJ 100 van Comair dat vliegt voor Delta Airlines. Van de 50 inzittenden is er zeker één passagier levend uit het toestel gehaald.
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Maagd. Dat teken loopt van 23 augustus tot en met 22 september, en deze dag valt in het 1e decanaat.
In de Keltische boomhoroscoop – een indeling uit de vorige eeuw, ondanks de naam – valt deze dag onder de pijnboom, 24 augustus tot en met 2 september.
De zon
De zon kwam op om 05:02 en ging onder om 18:57. Dat is 13 uur en 54 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 50 seconden korter dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst05:02
- Zonsondergang18:57
- Het wordt licht04:27
- Het wordt donker19:33
- Hoogste punt12:00
- Daglicht13 uur en 54 minuten
- Komt op in hetoosten
- Gaat onder in hetwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats, hoe laat het donker wordt of elke dag van 1740.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.