woensdag 5 maart 1755
Over deze dag
Weeknummer
5 maart 1755 was de 3e dag van week 10, die liep van 3 tot en met 9 maart 1755.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1755.
Gebeurtenissen op 5 maart
Op deze datum:
Memorabele geschiedenis
- 1946 - Winston Churchill noemt het 'IJzeren Gordijn' in zijn speech in het Westminster College in Fulton, Missouri. Dit wordt gezien als het begin van de Koude Oorlog.
Sterrenbeeld
De maan
![]()
De maan kwam die dag in het laatste kwartier om 06:30. Op dat moment was 50% van de schijf verlicht.
De zon
De zon kwam op om 06:36 en ging onder om 17:45. Dat is 11 uur en 9 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 59 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst06:36
- Zonsondergang17:45
- Het wordt licht06:03
- Het wordt donker18:19
- Golden hour 's ochtends06:16 – 07:22
- Golden hour 's avonds17:00 – 18:06
- Hoogste punt12:11
- Daglicht11 uur en 9 minuten
- Komt op in hetoosten
- Gaat onder in hetwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
De gebeurtenissen op deze pagina komen van de Nederlandstalige Wikipedia, van de pagina 5 maart. De auteurs staan in de bewerkingsgeschiedenis van die pagina. De zinnen zijn soms ingekort en vallen, net als de persoonsgegevens die deels van Wikipedia komen, onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.