dinsdag 13 juli 650

« dag terug - dag verder »

Over deze dag

13 juli 650 viel op de 2e dinsdag van de maand. Deze dag was de 194e dag van het jaar.

Weeknummer

13 juli 650 is de 6e dag van week 28, die loopt van 8 tot en met 14 juli 0650.

Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 650.

Geboren op 13 juli

Op deze datum zijn (o.a.) Kitty Courbois (1937), Jaak Van Assche (1940), Harrison Ford (1942), Ann Ceurvels (1968), Def Rhymz (1970), Roberto Martínez Montoliú (1973), Eva Jinek (1978), Guillermo Ochoa (1985) en Lamine Yamal (2007) geboren.

Ken je zelf iemand die op 13 juli jarig is? Schrijf de naam op de verjaardagskalender: twaalf bladen om te printen, zonder jaartal.

Gebeurtenissen op 13 juli 650

Op deze datum:

Memorabele geschiedenis

  • 1985 - Het wereldwijde popspektakel Live Aid wordt gehouden in Londen en Philadelphia.
  • 2024 - Moordaanslag op presidentskandidaat Donald Trump in Butler, Pennsylvania, Hij wordt door een kogel verwond aan zijn rechteroor. Trump sprak op dat moment het publiek toe tijdens een campagnebijeenkomst voor het Amerikaanse presidentschap later dat jaar. Een van de toeschouwers werd gedood en twee anderen raakten zwaargewond. De dader, een twintigjarige man, werd vrijwel meteen daarna door een scherpschutter doodgeschoten.

Leuke feitjes

  • 1923 - In de heuvels boven Los Angeles worden de vijftien meter hoge letters 'Hollywoodland' geplaatst. Deze reclameuiting van een projectontwikkelaar groeide uit tot een symbool voor de glamourstad Hollywood. Eind jaren '40 verdwenen de laatste vier letters.
  • 1930 - Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay.

Sterrenbeeld

Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Kreeft. Dat teken loopt van 21 juni tot en met 22 juli.

In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de zilverspar, 5 juli tot en met 14 juli.

De maan

De maanstand was jonge maansikkel: 26% van de maan was verlicht.

De zon

De zon kwam op om 03:49 en ging onder om 20:13. Dat is 16 uur en 24 minuten daglicht. Dat is 1 minuut en 56 seconden korter dan de dag ervoor.

De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.

De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.

Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.