maandag 20 juli 627

« dag terug - dag verder »

Over deze dag

20 juli 627 viel op de 3e maandag van de maand. Deze dag was de 201e dag van het jaar.

Weeknummer

20 juli 627 is de 5e dag van week 29, die loopt van 16 tot en met 22 juli 0627.

Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 627.

Gebeurtenissen op 20 juli 627

Op deze datum:

  • 1656 - Rembrandt wordt failliet verklaard. Zijn kunstverzameling, atelierspullen en huis worden aan de schuldeisers verkocht.
  • 1944 - Bomaanslag van kolonel Claus Schenk Graf von Stauffenberg op het leven van Adolf Hitler mislukt.
  • 1969 - Landing van Apollo 11 op de maan.
  • 1986 - De Britse prins Andrew trouwt met Sarah Ferguson.
  • 1988 - Martin Scorseses film 'The Last Temptation of Christ' wordt uitgebracht en zorgt over de gehele wereld voor protesten van fundamentalistische christenen.
  • 2001 - Het televisieprogramma 'Opgelicht' onthult dat het Tweede Kamer-lid Tara Singh Varma (GroenLinks) heeft gelogen over haar ongeneeslijke ziekte.
  • 2002 - Pim Fortuyn wordt herbegraven in het Italiaanse Provesano, waar hij een huis bezat.
  • 2017 - De film Dunkirk gaat in Nederland in première, de oorlogsfilm van regisseur Christopher Nolan is voor een deel opgenomen nabij en op Urk.
  • 2020 - Voor de kust van Aruba stort een helikopter van Defensie neer na een kustwachtpatrouille. Twee Nederlandse militairen komen daarbij om het leven.
  • 2021 - Miljardair Jeff Bezos heeft succesvol de ruimte bereikt. De New Shepard, het ruimtevaartuig van Bezos' bedrijf Blue Origin wist een hoogte te bereiken van 100 km en kwam daarmee boven de grens van de ruimte die, volgens NASA, 80 kilometer bedraagt. Aan boord waren behalve Bezos zelf ook zijn broer Mark Bezos, een 82-jarige oud-vlieginstructrice van NASA Wally Funk en de Nederlandse tiener Oliver Daemen.

Sterrenbeeld

Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Kreeft. Dat teken loopt van 21 juni tot en met 22 juli.

In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de iep, 15 juli tot en met 25 juli.

De maan

De maanstand was nieuwe maan: 2% van de maan was verlicht.

De zon

De zon kwam op om 03:57 en ging onder om 20:07. Dat is 16 uur en 10 minuten daglicht. Dat is 2 minuten en 27 seconden korter dan de dag ervoor.

De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.

De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.

Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.