dinsdag 21 april 1134
Over deze dag
Weeknummer
21 april 1134 is de 6e dag van week 16, die liep van 16 tot en met 22 april 1134.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1134.
Bijzondere dag
- Op deze dag is het tegenwoordig Stille Zaterdag!
- 17 april (4 dagen eerder) was het Pesach
- 19 april (2 dagen eerder) was het Witte Donderdag
- 20 april (dag eerder) was het Goede Vrijdag
- 22 april (1 dag later) is het Pasen
- 23 april (2 dagen later) is het Werelddag van het Boek
- 23 april (2 dagen later) is het 2e Paasdag
Geboren op 21 april
Op deze datum zijn (o.a.) Charlotte Brontë (1816), Elizabeth II van het Verenigd Koninkrijk (1926), Iggy Pop (1947), Andie MacDowell (1958), Robert Smith (1959), Juliette de Wijn (1962), Peter van Vossen (1968), Emily Bremers (1970), Nathalie Meskens (1982) en Xavi Simons (2003) geboren.
Ken je zelf iemand die op 21 april jarig is? Schrijf de naam op de verjaardagskalender: twaalf bladen om te printen, zonder jaartal.
Gebeurtenissen op 21 april 1134
Op deze datum:
Memorabele geschiedenis
- 1918 - De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
- 2019 - Bij een reeks bomaanslagen op onder meer drie katholieke kerken en drie luxe hotels in Sri Lanka vallen meer dan driehonderd doden waaronder drie Nederlanders en honderden gewonden.
- 2019 - De komiek Volodymyr Zelensky wordt gekozen als de nieuwe president van Oekraïne. Hij volgt Petro Porosjenko op.
- 2025 - Paus Franciscus overlijdt op 88 jarige leeftijd.
Leuke feitjes
- 1976 - Eerste televisieuitzending van Veronica, onder andere met Starsky and Hutch.
- 1986 - De Amerikaanse televisiejournalist Geraldo Rivera opent live op tv voor de ogen van een miljoenenpubliek de "geheime" kluis van Al Capone.
Pasen / pinksteren / hemelvaart / carnaval
Sterrenbeeld
De zon
De zon kwam op om 04:50 en ging onder om 19:03. Dat is 14 uur en 13 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 48 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst04:50
- Zonsondergang19:03
- Het wordt licht04:14
- Het wordt donker19:40
- Hoogste punt11:57
- Daglicht14 uur en 13 minuten
- Komt op in hetoosten
- Gaat onder in hetwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.