zaterdag 23 februari 529
Over deze dag
Weeknummer
23 februari 529 is de 3e dag van week 8, die loopt van 21 tot en met 27 februari 0529.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 529.
Geboren op 23 februari
Op deze datum zijn (o.a.) George Frideric Handel (1685), Titus Brandsma (1881), Joop van den Ende (1942), Sugar Lee Hooper (1948), Sylvia Millecam (1956), Ria Brieffies (1957), Lucas van den Eynde (1959), Naruhito (1960), Emily Blunt (1983) en Dakota Fanning (1994) geboren.
Gebeurtenissen op 23 februari 529
Op deze datum:
- 1893 - In Duitsland wordt octrooi verleend op de revolutionaire dieselmotor van Rudolf Diesel.
- 1903 - Cuba verhuurt Guantánamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
- 1917 - De Russische Revolutie begint.
- 1981 - Antonio Tejero probeert tevergeefs een staatsgreep te plegen in Spanje.
- 2010 - Leiders uit Latijns-Amerika en de Caraïben verenigen zich in een regionaal economisch blok waar Canada en de Verenigde Staten buiten zijn gelaten.
- 2016 - Bij Lage Veld nabij Dalfsen botst een trein tegen een hoogwerker. De machinist (49 jaar) komt om het leven, 6 gewonden en de ravage is groot.
- 2024 - De toppositie in de UK Singles Chart is deze week voor Texas Hold 'Em van Beyoncé die Stick Season van Noah Kahan na zeven weken van deze positie afstoot.
- 2024 - De Duitse Bondsdag stemt voor het beperkt legaliseren van de particuliere consumptie (bezit van maximaal 25 gram) en teelt van cannabis (maximaal 3 planten). Cannabisclubs met maximaal 500 leden die allemaal volwassen moeten zijn mogen voor hun leden grootschaliger cannabis gaan produceren. Het besluit maakt Duitsland na Malta en Luxemburg het derde Europese land dat cannabis legaliseert.
- 2024 - Het Minor Planet Center van de Internationale Astronomische Unie maakt bekend dat er twee nieuwe manen in een baan rond de planeet Neptunus en een in een baan rond de planeet Uranus zijn ontdekt. Dit brengt het aantal ontdekte manen van Neptunus op 16 en van Uranus op 28.
- 2024 - Als gevolg van een brand in een wooncomplex in de Chinese stad Nanjing vallen minstens 15 doden en tientallen gewonde slachtoffers.
Sterrenbeeld
De zon
De zon kwam op om 06:59 en ging onder om 17:29. Dat is 10 uur en 30 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 54 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst06:59
- Zonsondergang17:29
- Het wordt licht06:25
- Het wordt donker18:03
- Hoogste punt12:14
- Daglicht10 uur en 30 minuten
- Komt op in hetoosten
- Gaat onder in hetwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.