maandag 23 mei 1583
Over deze dag
Weeknummer
23 mei 1583 is de 1e dag van week 21, die liep van 23 tot en met 29 mei 1583.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1583.
Geboren op 23 mei
Op deze datum zijn (o.a.) Carolus Linnaeus (1707), Joan Collins (1933), Guido Belcanto (1953), Harry Piekema (1959), Jochem van Gelder (1963), Ernst-Paul Hasselbach (1966), Mirjam Sterk (1973), Bab Buelens (1994), Ronald Koeman Jr. (1995) en Luna van Kampen (2003) geboren.
Gebeurtenissen op 23 mei 1583
Op deze datum:
- 1844 - Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
- 1945 - De Duitse regering-Dönitz wordt gearresteerd.
- 1951 - Tibetaanse afgevaardigen tekenen (gedwongen) een overeenkomst voor "De bevrijding van Tibet".
- 1973 - Te Avignon wordt de eerste Pablo Picasso-expositie geopend sinds zijn plotse overlijden op 8 april. Alle 201 doeken, die hij schilderde sinds 1970, worden er tentoongesteld, aldus ook de nieuwste precies voor zijn dood.
- 1977 - Zuid-Molukkers beginnen een treinkaping bij De Punt en gijzeling van een lagere school in Bovensmilde.
- 1988 - Kroonprins Willem-Alexander belandt in de buurt van Leiden met zijn nog bijna nieuwe Ford Scorpio in de sloot.
- 1992 - De bekendste strijder tegen de maffia in Italië, rechter Giovanni Falcone, wordt vermoord bij een bomaanslag op Sicilië.
- 2002 - Paus Johannes Paulus II reist van Azerbeidzjan naar Bulgarije voor een vierdaags bezoek.
- 2003 - De Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemmen in met de voorgestelde belastingverlagingen van president George W. Bush, doch in sterk afgeslankte vorm.
- 2024 - Door het instorten van het dak van een horecazaak in de plaats Ses Cadenes op het Spaanse eiland Mallorca komen zeker vier mensen om het leven en raken minimaal zestien anderen gewond.
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Tweelingen. Dat teken loopt van 21 mei tot en met 20 juni, en deze dag valt in het 1e decanaat.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de kastanje, 15 mei tot en met 24 mei.
De zon
De zon kwam op om 03:54 en ging onder om 19:55. Dat is 16 uur en 1 minuut daglicht. Dat is 2 minuten en 41 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst03:54
- Zonsondergang19:55
- Het wordt licht03:10
- Het wordt donker20:39
- Hoogste punt11:55
- Daglicht16 uur en 1 minuut
- Komt op in hetnoordoosten
- Gaat onder in hetnoordwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.