zondag 25 mei 547
Over deze dag
Weeknummer
25 mei 547 is de 4e dag van week 21, die loopt van 22 tot en met 28 mei 0547.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 547.
Geboren op 25 mei
Op deze datum zijn (o.a.) Ian McKellen (1939), Roef Ragas (1965), Laurentien Brinkhorst (1966), Luc Nilis (1967), Anne Heche (1969), Isabelle A (1975), Lauryn Hill (1975), Cillian Murphy (1976), Giel Beelen (1977) en Ellen Petri (1982) geboren.
Gebeurtenissen op 25 mei 547
Op deze datum:
- 1085 - Alfonso VI van Castilië herovert Toledo op de Moren.
- 1521 - Keizer Karel V vaardigt op de Rijksdag van Worms het Edict van Worms uit, dat Maarten Luther vogelvrij verklaart.
- 1895 - Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
- 1940 - De Slag om Duinkerke begint.
- 1977 - Bij de Tweede Kamerverkiezingen in Nederland wint de PvdA onder leiding van Joop den Uyl tien zetels.
- 2014 - Petro Porosjenko wint de Oekraïense presidentsverkiezingen.
- 2015 - Op de Galapagoseilanden ten westen van Ecuador komt de vulkaan Wolf tot uitbarsting.
- 2021 - Costa Rica wordt lid van de OESO.
- 2024 - In het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam speelt de Nederlandse cabaretier Youp van 't Hek de laatste voorstelling van zijn carrière.
- 2024 - De Amerikaanse rapper en zangeres Nicki Minaj wordt op luchthaven Schiphol gearresteerd in verband met het in bezit hebben van softdrugs. Ze mag na het betalen van een boete haar reis voortzetten. Minaj toont online een livestream van de situatie en deelt ook mee dat de gevonden spullen (joints) van haar beveiliger waren.
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Tweelingen. Dat teken loopt van 21 mei tot en met 20 juni.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de es, 25 mei tot en met 3 juni.
De zon
De zon kwam op om 03:49 en ging onder om 19:56. Dat is 16 uur en 7 minuten daglicht. Dat is 2 minuten en 35 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst03:49
- Zonsondergang19:56
- Het wordt licht03:05
- Het wordt donker20:40
- Hoogste punt11:52
- Daglicht16 uur en 7 minuten
- Komt op in hetnoordoosten
- Gaat onder in hetnoordwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.