woensdag 27 oktober 2077
Over deze dag
Weeknummer
27 oktober 2077 is de 3e dag van week 43, die loopt van 25 tot en met 31 oktober 2077.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 2077.
Bijzondere dag
- 24 oktober (3 dagen eerder) was het Dag van de Verenigde Naties
- 28 oktober (1 dag later) is het naar verwachting Offerfeest
- 31 oktober (4 dagen later) is het Halloween
- 30 oktober (3 dagen later) is het Nacht van de Nacht
- 31 oktober (4 dagen later) is het Wintertijd
Geboren op 27 oktober
Op deze datum zijn (o.a.) Desiderius Erasmus (1466), Theodore Roosevelt (1858), John Cleese (1939) en Kelly Osbourne (1984) geboren.
Gebeurtenissen op 27 oktober 2077
Op deze datum:
- 625 - Honorius I wordt Paus.
- 939 - Edmund I volgt Athelstan op als koning van Engeland.
- 1275 - Oudste vermelding van de stad Amsterdam.
- 1492 - Columbus ontdekt Cuba.
- 1644 - Tweede Slag bij Newbury in de Engelse Burgeroorlog
- 1789 - Slag bij Turnhout tegen de Oostenrijkers.
- 1873 - Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
- 1904 - Opening van de metro in New York City.
- 1944 - Bevrijding van Bergen op Zoom door het Canadese leger.
- 2013 - In Georgiƫ wordt Giorgi Margvelasjvili met 62% van de stemmen tot nieuwe president gekozen, waarmee een einde komt aan het presidentschap van Micheil Saakasjvili die sinds januari 2004 het land leidde. Saakasjvili was na twee termijnen niet herkiesbaar. Met deze verkiezing wordt ook de transitie van een presidentiƫle- naar een parlementaire republiek voltooid, die was begonnen met de parlementsverkiezingen van 2012. (Lees verder).
Sterrenbeeld
Word je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Schorpioen. Dat teken loopt van 23 oktober tot en met 21 november, en deze dag valt in het 1e decanaat.
In de Keltische boomhoroscoop – een indeling uit de vorige eeuw, ondanks de naam – valt deze dag onder de walnoot, 24 oktober tot en met 11 november.
De zon
De zon komt op om 08:26 en gaat onder om 18:20. Dat is 9 uur en 53 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 43 seconden korter dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst08:26
- Zonsondergang18:20
- Het wordt licht07:51
- Het wordt donker18:55
- Hoogste punt13:23
- Daglicht9 uur en 53 minuten
- Komt op in hetzuidoosten
- Gaat onder in hetzuidwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats, hoe laat het donker wordt of elke dag van 2077.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.