zaterdag 3 november 1770
« dag terugvandaagdag verder »
Over deze dag
Weeknummer
3 november 1770 was de 6e dag van week 44, die liep van 29 oktober tot en met 4 november 1770.
- 29maandag 29 oktober
- 30dinsdag 30 oktober
- 31woensdag 31 oktober
- 1donderdag 1 november
- 2vrijdag 2 november
- 3zaterdag 3 november
- 4zondag 4 november
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1770.
Feestdagen rond deze dag
Op 3 november 1770 viel geen feestdag of themadag. Wel in de dagen eromheen:
- 31 oktober (3 dagen eerder) was het Halloween.
- 31 oktober (3 dagen eerder) was het Hervormingsdag.
- 1 november (2 dagen eerder) was het Allerheiligen.
- 2 november (1 dag eerder) was het Allerzielen.
- 7 november (4 dagen later) was het Dankdag voor gewas en arbeid.
Gebeurtenissen op 3 november
- Deze dag, 3 november 1770
- 1848 De nieuwe Nederlandse Grondwet van Johan Thorbecke wordt geproclameerd.
- 1906 Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet afgesproken: "S.O.S."
- 1948 De krant Chicago Tribune komt uit met de grote kop 'Dewey defeats Truman', maar Truman won de verkiezingen.
- 1957 Lancering van Russische kunstmaan Spoetnik II met aan boord de hond Laika
- 2013 In Duitsland wordt bekendgemaakt dat in een woning in München in 2012 meer dan 1400 sedert de nazitijd vermiste kunstwerken zijn ontdekt. Hierbij zijn werken van onder anderen Picasso, Matisse, Chagall, Nolde, Marc, Beckmann, Klee, Kokoschka en Liebermann.
Elke dag één zo’n feitje: het feitje van de dag.
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Schorpioen. Dat teken loopt van 23 oktober tot en met 21 november. Deze dag valt in het 2e decanaat.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de walnoot, 24 oktober tot en met 11 november.
De zon
De zon kwam op om 06:57 en ging onder om 16:27. Dat is 9 uur en 30 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 35 seconden korter dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst06:57
- Zonsondergang16:27
- Het wordt licht06:22
- Het wordt donker17:03
- Golden hour 's ochtends06:35 – 07:48
- Golden hour 's avonds15:36 – 16:49
- Hoogste punt11:42
- Daglicht9 uur en 30 minuten
- Komt op in hetzuidoosten
- Gaat onder in hetzuidwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
« dag terugvandaagdag verder »
datum.nl/3-11-1770
De informatie op datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
De gebeurtenissen op deze pagina komen van de Nederlandstalige Wikipedia, van de pagina 3 november. De auteurs staan in de bewerkingsgeschiedenis van die pagina. De zinnen zijn soms ingekort en vallen, net als de persoonsgegevens die deels van Wikipedia komen, onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.