vrijdag 3 november 1865
« dag terugvandaagdag verder »
Over deze dag
Weeknummer
3 november 1865 was de 5e dag van week 44, die liep van 30 oktober tot en met 5 november 1865.
- 30maandag 30 oktober
- 31dinsdag 31 oktober
- 1woensdag 1 november
- 2donderdag 2 november
- 3vrijdag 3 november
- 4zaterdag 4 november
- 5zondag 5 november
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1865.
Feestdagen rond deze dag
Op 3 november 1865 viel geen feestdag of themadag. Wel in de dagen eromheen:
- 31 oktober (3 dagen eerder) was het Halloween.
- 31 oktober (3 dagen eerder) was het Hervormingsdag.
- 1 november (2 dagen eerder) was het Allerheiligen.
- 1 november (2 dagen eerder) was het Dankdag voor gewas en arbeid.
- 2 november (1 dag eerder) was het Allerzielen.
Gebeurtenissen op 3 november
- 1848 De nieuwe Nederlandse Grondwet van Johan Thorbecke wordt geproclameerd.
- Deze dag, 3 november 1865
- 1906 Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet afgesproken: "S.O.S."
- 1948 De krant Chicago Tribune komt uit met de grote kop 'Dewey defeats Truman', maar Truman won de verkiezingen.
- 1957 Lancering van Russische kunstmaan Spoetnik II met aan boord de hond Laika
- 2013 In Duitsland wordt bekendgemaakt dat in een woning in München in 2012 meer dan 1400 sedert de nazitijd vermiste kunstwerken zijn ontdekt. Hierbij zijn werken van onder anderen Picasso, Matisse, Chagall, Nolde, Marc, Beckmann, Klee, Kokoschka en Liebermann.
Elke dag één zo’n feitje: het feitje van de dag.
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Schorpioen. Dat teken loopt van 23 oktober tot en met 21 november. Deze dag valt in het 2e decanaat.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de walnoot, 24 oktober tot en met 11 november.
De maan
Het was die dag volle maan om 08:21. Op dat moment was 100% van de schijf verlicht.
In het midden van het land ging de maan onder om 06:50 en kwam ze op om 16:48.
De zon
De zon kwam op om 06:57 en ging onder om 16:27. Dat is 9 uur en 30 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 36 seconden korter dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst06:57
- Zonsondergang16:27
- Het wordt licht06:22
- Het wordt donker17:03
- Golden hour 's ochtends06:35 – 07:48
- Golden hour 's avonds15:36 – 16:49
- Hoogste punt11:42
- Daglicht9 uur en 30 minuten
- Komt op in hetzuidoosten
- Gaat onder in hetzuidwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
« dag terugvandaagdag verder »
datum.nl/3-11-1865
De informatie op datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
De gebeurtenissen op deze pagina komen van de Nederlandstalige Wikipedia, van de pagina 3 november. De auteurs staan in de bewerkingsgeschiedenis van die pagina. De zinnen zijn soms ingekort en vallen, net als de persoonsgegevens die deels van Wikipedia komen, onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.