zaterdag 30 oktober 1926
Over deze dag
Weeknummer
30 oktober 1926 is de 6e dag van week 43, die liep van 25 tot en met 31 oktober 1926.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1926.
Bijzondere dag
- 31 oktober (1 dag later) is het Halloween
- 31 oktober (1 dag later) is het Hervormingsdag
- 1 november (2 dagen later) is het Allerheiligen
- 2 november (3 dagen later) is het Allerzielen
- 3 november (4 dagen later) is het Dankdag voor gewas en arbeid
- 31 oktober (1 dag later) is het Wintertijd
Geboren op 30 oktober
Op deze datum zijn (o.a.) John Adams (1735), Fjodor Dostojevski (1821), Jacques Swaters (1926), Aad van Toor (1942), Henry Winkler (1945), Marcel Boekhoorn (1959), Diego Maradona (1960), Yukkie B (1969), Lien Van de Kelder (1982), Tim Merlier (1992) en Pip Pellens (1993) geboren.
Ken je zelf iemand die op 30 oktober jarig is? Schrijf de naam op de verjaardagskalender: twaalf bladen om te printen, zonder jaartal.
Het weer van 30-10-1926
Een donkere en koude (max 6,7°C) dag zonder zon. Er woei een zwakke wind (2 Bft).
De koudste 30 oktober sinds 1901 was in 1983 met een min. van -3,4°C.
De warmste 30 oktober sinds 1901 was in 2005 met een max. van 21,1°C.
| Temperatuur | Zon en wolken | Neerslag | Wind | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld | 4,5°C | Uren zon | 0,0 uur | Hoeveelheid | 0,0 mm | Gemiddeld | 2,1 m/s |
| Minimum | 1,3°C | Rel. duur | 0% | Duur | 0,0 uur | Hardste stoot | 0,0 m/s |
| Maximum | 6,7°C | Bewolking | [1] | ||||
| Vochtigheid | 91% | ||||||
[1] 0 = Onbewolkt, 1 = Vrijwel onbewolkt, 2 = Licht bewolkt, 3 & 4 Half bewolkt, 5 Half tot zwaar bewolkt, 6 = Zwaar bewolkt, 7 = Vrijwel geheel bewolkt, 8 = Geheel bewolkt, 9 = Bovenlucht onzichtbaar
Gemeten door het KNMI in De Bilt, reeks van 1901 tot en met 2025.
De bevolking van Nederland
Op 30 oktober 1926 telde Nederland naar schatting 7.503.704 inwoners. In dat jaar groeide de bevolking met gemiddeld 290 per dag.
- Inwoners7.503.704
- Mannen3.726.025 · 49,7%
- Vrouwen3.777.679 · 50,3%
- Groei per dag290
Sindsdien is Nederland met 10.685.907 inwoners gegroeid: vandaag telt het er ongeveer 18.189.611.
De cijfers zijn jaartotalen; het aantal binnen een jaar is evenredig verdeeld over de dagen. Het is dus een schatting en geen telling op de dag zelf.
Gebeurtenissen op 30 oktober 1926
Op deze datum:
- 1944 - Walcheren is geheel in geallieerde handen.
- 1961 - De grootste ontploffing aller tijden. Genaamd de Tsar Bomba. De bom werd tot ontploffing gebracht om 11.32 uur Moskouse tijd.
- 1973 - Bij Istanboel wordt de brug over de Bosporus die Europa en Azië verbindt, geopend.
- 1975 - Prins Juan Carlos wordt koning van Spanje nadat dictator Francisco Franco toegeeft dat hij te ziek is om te kunnen regeren.
- 2012 - Bolivia vraagt acteur Sean Penn te helpen bij een actie om een klein stukje kust terug te krijgen van buurland Chili.
- 2012 - De orkaan Sandy trekt een spoor van verwoesting in de Caraïben, de Verenigde Staten en Canada. Er vallen tientallen doden en miljoenen mensen komen zonder stroom te zitten.
- 2014 - De Costa Ricaanse vulkaan Turrialba barst voor het eerst in jaren uit. De as komt onder meer terecht op de 50 kilometer verderop gelegen hoofdstad San José.
- 2022 - Luiz Inácio Lula da Silva wint met een kleine meerderheid van net geen 51% de Braziliaanse presidentsverkiezingen. Zijn tegenstander was de zittende president Jair Bolsonaro.
- 2023 - Presentatie van de eerste Canon van de Nederlandse natuur in museum Naturalis in Leiden. Minister Christianne van der Wal ontvangt het eerste exemplaar uit handen van auteur Dick de Vos. Onder meer de brandnetel, de vliegenzwam en de haring zijn te vinden in het werk.
- 2023 - Uitreiking van de Black Achievement Awards in het DeLaMar Theater in Amsterdam aan Sylvana Simons - oeuvreprijs voor haar politieke werk, Ida Does - oeuvreprijs voor haar documentaires, Orville Breeveld (componist en musicus), categorie kunst & cultuur, Nigel de Jong (voormalig profvoetballer), categorie sport, Michel van Genderen (internist-intensivist), categorie onderwijs & maatschappij, Gia Bab (fotomodel), categorie mens & maatschappij en Sharon Breidel (agility-expert) en Richard Benoit, categorie ondernemerschap.
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Schorpioen. Dat teken loopt van 23 oktober tot en met 21 november, en deze dag valt in het 1e decanaat.
In de Chinese dierenriem valt deze dag in het jaar van de Vuur-Tijger, dat liep van 13 februari 1926 tot en met 1 februari 1927.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de walnoot, 24 oktober tot en met 11 november.
De zon
De zon kwam op om 06:49 en ging onder om 16:36. Dat is 9 uur en 47 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 43 seconden korter dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst06:49
- Zonsondergang16:36
- Het wordt licht06:13
- Het wordt donker17:11
- Hoogste punt11:42
- Daglicht9 uur en 47 minuten
- Komt op in hetzuidoosten
- Gaat onder in hetzuidwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats, hoe laat het donker wordt of elke dag van 1926.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.
De weergegevens zijn de etmaalgegevens van De Bilt van het KNMI, beschikbaar onder CC BY 4.0; gemiddelden en records zijn door ons berekend. Het KNMI is niet betrokken bij deze website.
De bevolkingscijfers zijn de aantallen per 1 januari van het CBS, beschikbaar onder CC BY 4.0. Wij ronden ze af op duizendtallen en verdelen ze over de dagen van het jaar, dus het getal bij een datum is een schatting. Het CBS is niet betrokken bij deze website en onderschrijft de inhoud ervan niet noodzakelijkerwijs.