zondag 30 oktober 2157
Over deze dag
Weeknummer
30 oktober 2157 is de 7e dag van week 43, die loopt van 24 tot en met 30 oktober 2157.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 2157.
Bijzondere dag
- Het is de laatste zondag van oktober en dus Wintertijd! De klok gaat een uur terug, van 3:00 naar 2:00
- 29 oktober (dag eerder) was het Nacht van de Nacht
- 31 oktober (1 dag later) is het Halloween
- 31 oktober (1 dag later) is het Hervormingsdag
- 1 november (2 dagen later) is het Allerheiligen
- 2 november (3 dagen later) is het Allerzielen
- 2 november (3 dagen later) is het Dankdag voor gewas en arbeid
Geboren op 30 oktober
Op deze datum zijn (o.a.) John Adams (1735), Fjodor Dostojevski (1821), Aad van Toor (1942), Henry Winkler (1945), Marcel Boekhoorn (1959), Diego Maradona (1960), Yukkie B (1969), Lien Van de Kelder (1982), Tim Merlier (1992) en Pip Pellens (1993) geboren.
Ken je zelf iemand die op 30 oktober jarig is? Schrijf de naam op de verjaardagskalender: twaalf bladen om te printen, zonder jaartal.
Gebeurtenissen op 30 oktober 2157
Op deze datum:
Memorabele geschiedenis
- 1925 - John Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden
- 2012 - De orkaan Sandy trekt een spoor van verwoesting in de Caraïben, de Verenigde Staten en Canada. Er vallen tientallen doden en miljoenen mensen komen zonder stroom te zitten.
Leuke feitjes
- 1938 - Het hoorspel 'War of the Worlds' van H.G. Wells, gemaakt door Orson Welles, wordt uitgezonden op de radio in Verenigde Staten; onder de luisteraars ontstaat paniek.
- 1961 - De grootste ontploffing aller tijden. Genaamd de Tsar Bomba. De bom werd tot ontploffing gebracht om 11.32 uur Moskouse tijd.
Elke dag één zo’n feitje: het feitje van de dag.
Sterrenbeeld
Word je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Schorpioen. Dat teken loopt van 23 oktober tot en met 21 november, en deze dag valt in het 1e decanaat.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de walnoot, 24 oktober tot en met 11 november.
De zon
De zon komt op om 07:31 en gaat onder om 17:15. Dat is 9 uur en 44 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 40 seconden korter dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst07:31
- Zonsondergang17:15
- Het wordt licht06:55
- Het wordt donker17:50
- Hoogste punt12:23
- Daglicht9 uur en 44 minuten
- Komt op in hetzuidoosten
- Gaat onder in hetzuidwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
De gebeurtenissen op deze pagina komen van de Nederlandstalige Wikipedia, van de pagina 30 oktober. De auteurs staan in de bewerkingsgeschiedenis van die pagina. De zinnen zijn soms ingekort en vallen, net als de persoonsgegevens die deels van Wikipedia komen, onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.