woensdag 30 april 1369
Over deze dag
Weeknummer
30 april 1369 is de 7e dag van week 17, die liep van 24 tot en met 30 april 1369.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1369.
Geboren op 30 april
Op deze datum zijn (o.a.) Joachim von Ribbentrop (1893), Juliana der Nederlanden (1909), Pieter van Vollenhoven (1939), Jeroen Brouwers (1940), Paul Haenen (1946), Alfred van den Heuvel (1953), Babette van Veen (1968), Kirsten Dunst (1982), Gal Gadot (1985) en Ana de Armas (1988) geboren.
Ken je zelf iemand die op 30 april jarig is? Schrijf de naam op de verjaardagskalender: twaalf bladen om te printen, zonder jaartal.
Gebeurtenissen op 30 april 1369
Op deze datum:
Memorabele geschiedenis
- 1945 - Adolf Hitler en Eva Braun plegen zelfmoord na een dag getrouwd te zijn.
- 1975 - Capitulatie van Saigon. Het einde van Zuid-Vietnam.
- 1980 - De troonsafstand van Koningin Juliana en inhuldiging van Koningin Beatrix in de Nieuwe Kerk te Amsterdam gaan gepaard met grote krakersrellen.
- 1993 - In Hamburg wordt Monica Seles tijdens de kwartfinale door Günther Parche, een 38-jarige Duitser die fan was van Steffi Graf in haar schouder gestoken.
- 2009 - Koninginnedag 2009 wordt afgebroken na een aanslag, die acht doden kost.
- 2013 - De troonsafstand van Koningin Beatrix en inhuldiging van haar zoon Willem-Alexander.
Leuke feitjes
- 1905 - Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
Elke dag één zo’n feitje: het feitje van de dag.
Sterrenbeeld
De maan
![]()
Het was die dag volle maan om 18:35. Op dat moment was 100% van de schijf verlicht.
Het was de tweede volle maan van april, en daarom heet ze een blauwe maan. Ze was niet blauw en zag er ook niet anders uit dan een gewone volle maan. Ze is alleen zeldzaam: ongeveer eens in de tweeënhalf jaar.
De zon
De zon kwam op om 04:30 en ging onder om 19:21. Dat is 14 uur en 51 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 36 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst04:30
- Zonsondergang19:21
- Het wordt licht03:51
- Het wordt donker19:59
- Hoogste punt11:55
- Daglicht14 uur en 51 minuten
- Komt op in hetnoordoosten
- Gaat onder in hetnoordwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.