woensdag 6 april 1672
Over deze dag
6 april 1672 viel op de 1e woensdag van de maand. Deze dag was de 97e dag van het schrikkeljaar 1672.
Weeknummer
6 april 1672 is de 3e dag van week 14, die liep van 4 tot en met 10 april 1672.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1672.
Bijzondere dag
Geboren op 6 april
Op deze datum zijn (o.a.) Anthony Fokker (1890), Anton Geesink (1934), Greg Remmers (1948), Mouna Goeman Borgesius (1961), Annejet van der Zijl (1962), Tim Walz (1964), Hans Spekman (1966) en Oscar Piastri (2001) geboren.
Ken je zelf iemand die op 6 april jarig is? Schrijf de naam op de verjaardagskalender: twaalf bladen om te printen, zonder jaartal.
Gebeurtenissen op 6 april 1672
- Frankrijk valt Nederland aan. Zie: rampjaar, Hollandse Oorlog.
Op deze datum:
- 1652 - Jan van Riebeeck sticht een verversingsstation bij Kaap de Goede Hoop. Begin van de Europese kolonisatie van Zuid-Afrika.
- 1869 - Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
- 1896 - In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
- 1974 - In Brighton, Engeland, wint ABBA het 19e Eurovisie Songfestival, met het liedje 'Waterloo'.
- 1990 - In het Amsterdamse Rijksmuseum spuit een 31-jarige geesteszieke inwoner van Den Haag zwavelzuur op Rembrandts beroemde schilderij De Nachtwacht.
- 1994 - Het vliegtuig van president Habyarimana (Rwanda) en president Ntaryamira (Burundi) wordt neergeschoten. Belgische para's worden door een woedende menigte, die hen verantwoordelijk achtten, vermoord. De daarop volgende Rwandese genocide van Tutsis en Hutus kon wellicht voorkomen worden door de VN blauwhelmen, maar de internationale vredesmacht trekt zich terug. Er komen ruim 800.000 mensen om.
- 2016 - Nederlands referendum over de Associatieovereenkomst tussen de Europese Unie en Oekraïne.
Pasen / pinksteren / hemelvaart / carnaval
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Ram. Dat teken loopt van 21 maart tot en met 19 april, en deze dag valt in het 2e decanaat.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de lijsterbes, 1 april tot en met 10 april.
De zon
De zon kwam op om 05:20 en ging onder om 18:42. Dat is 13 uur en 22 minuten daglicht. Dat is 3 minuten en 58 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst05:20
- Zonsondergang18:42
- Het wordt licht04:45
- Het wordt donker19:16
- Hoogste punt12:01
- Daglicht13 uur en 22 minuten
- Komt op in hetoosten
- Gaat onder in hetwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.