zaterdag 8 december 619
Over deze dag
Weeknummer
8 december 619 is de 3e dag van week 49, die loopt van 6 tot en met 12 december 0619.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 619.
Geboren op 8 december
Op deze datum zijn (o.a.) Maria I van Schotland (1542), David Carradine (1936), Jim Morrison (1943), George Baker (1944), Sinéad O'Connor (1966), Theo Maassen (1966), Matthias Schoenaerts (1977), Ian Somerhalder (1978), Nicki Minaj (1982) en Badr Hari (1984) geboren.
Ken je zelf iemand die op 8 december jarig is? Schrijf de naam op de verjaardagskalender: twaalf bladen om te printen, zonder jaartal.
Gebeurtenissen op 8 december 619
Op deze datum:
- 1537 - In Honduras wordt de stad Santa María de la Nueva Valladolid, (ofwel Comayagua) gesticht.
- 1854 - Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
- 1965 - Bij wet wordt prins Claus genaturaliseerd tot Nederlander.
- 1976 - The Eagles brengen 'Hotel California' uit, een van de best verkopende albums aller tijden.
- 1980 - Om tien minuten voor elf in de avond wordt poplegende John Lennon voor zijn huis in het Dakota gebouw aan 72nd Street New York vermoord door Mark David Chapman.
- 1982 - In Suriname worden 15 critici van het bewind van Desi Bouterse - voornamelijk journalisten, vakbondsmensen en advocaten - vermoord (zie Decembermoorden).
- 2002 - Haitske van de Linde verslaat Emile Ratelband en volgt Fred Teeven op als lijsttrekker van Leefbaar Nederland.
- 2006 - In Nederland wordt de nieuwste console van Nintendo gelanceerd, genaamd "Nintendo Wii". Zie ook 'Wii'.
- 2016 - In Laren wordt de misdaadverslaggever en crimineel Martin Kok doodgeschoten.
- 2021 - Olaf Scholz wordt door het Duitse parlement verkozen tot bondskanselier en volgt daarmee Angela Merkel op.
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Boogschutter. Dat teken loopt van 22 november tot en met 21 december.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de haagbeuk, 2 december tot en met 11 december.
De zon
De zon kwam op om 07:56 en ging onder om 15:50. Dat is 7 uur en 54 minuten daglicht. Dat is 1 minuut en 33 seconden korter dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst07:56
- Zonsondergang15:50
- Het wordt licht07:16
- Het wordt donker16:30
- Hoogste punt11:53
- Daglicht7 uur en 54 minuten
- Komt op in hetzuidoosten
- Gaat onder in hetzuidwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats of hoe laat het donker wordt.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.