donderdag 29 januari 2037
« dag terugvandaagdag verder »
Over deze dag
Weeknummer
29 januari 2037 is de 4e dag van week 5, die loopt van 26 januari tot en met 1 februari 2037.
- 26maandag 26 januari
- 27dinsdag 27 januari
- 28woensdag 28 januari
- 29donderdag 29 januari
- 30vrijdag 30 januari
- 31zaterdag 31 januari
- 1zondag 1 februari
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 2037.
Bijzondere dag
- Op deze dag is het Gedichtendag.
- 25 januari (4 dagen eerder) is het Wereldlepradag.
- 27 januari (2 dagen eerder) is het naar verwachting Offerfeest.
Geboren op 29 januari
Op deze datum zijn (o.a.) Tom Selleck (1945), Harry Mens (1947) en Oprah Winfrey (1954) geboren.
Ken je zelf iemand die op 29 januari jarig is? Schrijf de naam op de verjaardagskalender: twaalf bladen om te printen, zonder jaartal.
Welke generatie
Wie op deze dag geboren wordt, hoort bij gen bèta (2025–2039).
De generaties ervoor en erna staan op de generaties op een rij, met de geboortejaren van elke generatie. Daar staat ook welke generatie je zelf bent.
Gebeurtenissen op 29 januari
- 1616 Jacob le Maire en Willem Cornelisz Schouten ontdekken de doorgang naar de Grote Oceaan bij Kaap Hoorn
- 2004 Een walvis explodeert in Tainan, een plaats in Taiwan.
- 2015 In Nederland dringt een gewapende man het gebouw van de Nederlandse Omroep Stichting (NOS) binnen en eist zendtijd in het achtuurjournaal. Hij wordt overmeesterd door de politie. Lees verder.
- Deze dag, 29 januari 2037
Elke dag één zo’n feitje: het feitje van de dag.
Sterrenbeeld
Word je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Waterman. Dat teken loopt van 20 januari tot en met 18 februari. Deze dag valt in het 1e decanaat.
In de Chinese dierenriem valt deze dag in het jaar van de Vuur-Draak, dat loopt van 28 januari 2036 tot en met 14 februari 2037.
In de Keltische boomhoroscoop, een indeling uit de vorige eeuw ondanks de naam, valt deze dag onder de cipres, 25 januari tot en met 3 februari.
De maan
De maanstand is wassende maan: 91% van de maan is verlicht.
In het midden van het land gaat de maan onder om 06:27 en komt ze op om 15:00.
De zon
De zon komt op om 08:22 en gaat onder om 17:22. Dat is 9 uur daglicht. Dat is 3 minuten en 16 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst08:22
- Zonsondergang17:22
- Het wordt licht07:46
- Het wordt donker17:59
- Golden hour 's ochtends08:00 – 09:16
- Golden hour 's avonds16:29 – 17:45
- Hoogste punt12:52
- Daglicht9 uur
- Komt op in hetzuidoosten
- Gaat onder in hetzuidwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats, hoe laat het donker wordt of elke dag van 2037.
« dag terugvandaagdag verder »
datum.nl/29-1-2037
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
De gebeurtenissen op deze pagina komen van de Nederlandstalige Wikipedia, van de pagina 29 januari. De auteurs staan in de bewerkingsgeschiedenis van die pagina. De zinnen zijn soms ingekort en vallen, net als de persoonsgegevens die deels van Wikipedia komen, onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.