vrijdag 3 juni 1746
Over deze dag
Weeknummer
3 juni 1746 is de 5e dag van week 22, die liep van 30 mei tot en met 5 juni 1746.
Alle weeknummers van dat jaar staan op de kalender van 1746.
Bijzondere dag
Geboren op 3 juni
Op deze datum zijn (o.a.) Marjon de Hond (1972), Ferri Somogyi (1973), Tooske Ragas (1974) en Rafael Nadal (1986) geboren.
Gebeurtenissen op 3 juni 1746
Op deze datum:
- 1621 - De West-Indische Compagnie (WIC) wordt opgericht door de Staten-Generaal.
- 1789 - De sloep met de getrouwen van Bligh (Bounty) koerst door de nauwe doorgang tussen het 'Prince of Wales'-eiland en het vasteland van Australiƫ.
- 1856 - Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
- 1880 - Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
- 1918 - Bij Chateau Thierry aan de Marne stoten de Duitse troepen op de gezamenlijke strijdkrachten van de Verenigde Staten en Frankrijk. Het offensief loopt dood.
- 1920 - Als uitvloeisel van het Verdrag van Versailles wordt in Duitsland de dienstplicht afgeschaft.
- 1933 - Encycliek 'Dilectissima Nobis' van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
- 1934 - Anton Mussert door Benito Mussolini in audiƫntie ontvangen.
- 1937 - De Engelse ex-koning Eduard VIII trouwt met zijn grote liefde Wallis Simpson en doet daarmee afstand van de troon. Hij leeft verder als Hertog van Winsor. Het verliefde koppel mocht van de Engelse regering niet met elkaar trouwen omdat Wallis reeds gescheiden was en bovendien was zij Amerikaanse.
- 2010 - Drie Russen, een Italiaan, een Fransman en een Chinees laten zich voor het experiment Mars-500 anderhalf jaar lang opsluiten.
Sterrenbeeld
Ben je op deze dag geboren, dan is je sterrenbeeld Tweelingen. Dat teken loopt van 21 mei tot en met 20 juni, en deze dag valt in het 2e decanaat.
In de Keltische boomhoroscoop – een indeling uit de vorige eeuw, ondanks de naam – valt deze dag onder de es, 25 mei tot en met 3 juni.
De zon
De zon kwam op om 03:43 en ging onder om 20:10. Dat is 16 uur en 26 minuten daglicht. Dat is 1 minuut en 48 seconden langer dan de dag ervoor.
- Zonsopkomst03:43
- Zonsondergang20:10
- Het wordt licht02:56
- Het wordt donker20:56
- Hoogste punt11:56
- Daglicht16 uur en 26 minuten
- Komt op in hetnoordoosten
- Gaat onder in hetnoordwesten
De tijden gelden voor het midden van het land. Bekijk de zon van vandaag en per plaats, hoe laat het donker wordt of elke dag van 1746.
De informatie op Datum.nl is met zorg samengesteld en dient uitsluitend ter algemene informatie. Aan de gegevens kunnen geen rechten worden ontleend en Datum.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor onvolledigheden of onjuistheden. Zie de disclaimer voor de volledige voorwaarden.
Gebeurtenissen en persoonsgegevens op deze pagina zijn deels afkomstig van Wikipedia en beschikbaar onder CC BY-SA 4.0. Zie de bronvermelding.